Formerly known as

UX Design 2021-2022: What Trends are the Most Affecting?

 • 6-7 min read
 • January 20, 2022
 • 👍 Rating — 4.6 (20 votes)

Необхідно визнати, що найкращі методи та принципи дизайну User Experience зазнають відносно незначних змін з року в рік. І 2021 має майже ті ж методи мобільного дизайну UI/UX.

Це насамперед тому, що мета дизайну користувальницького досвіду залишається незмінною – зробити користувачів щасливими під час використання вашого продукту та отримати бажану дію. Користувачі все ще мають дві руки, десять пальців, два великих пальця і ​​майже такий же рівень технічної витривалості. Тому попередні практики UX залишаються актуальними та застосовними цього року.

Яка практика дизайну додатків є хорошою?

Говорячи про тенденції UX на 2021 рік, як сказала Лара Хенлон: «Основний акцент буде зроблено на дизайні, заснованому на даних». Це, в основному, означає, що ми повинні очікувати більш розумного персоналізованого досвіду користувача та більшого акценту на розширених можливостях навігації.

Фон для відео, блискучі кольори, динамічні переходи, паралакс і амп; ефекти руху також стануть широко популярними в 2021 році. Майте на увазі, що мінімальні рекомендації щодо користувальницького інтерфейсу iOS і рекомендації щодо людського інтерфейсу Google все ще існують.

 • Чому дизайн настільки важливий для успіху програми?
 • Ви найняли досвідченого дизайнера UI/UX?
 • З якою проблемою ви зіткнулися при розробці програми?
 • Як ви знаєте, що дизайн вашої програми надихає?
 • Чи хвалять ваші користувачі дизайн вашого додатка?
 • Що є найважливішим у розробці ідеального мобільного UI/UX?

66% опитаних компаній назвали технології AI найважливішою тенденцією UX на наступні 5 років.

Capgemini

Тим не менш, є нові технологічні тенденції та мобільні галузі, які розширять межі UX. Такими тенденціями є чат-боти, віртуальна реальність, аутентифікація ідентифікатора. Ми хочемо донести до вашої уваги останні тенденції UX-дизайну на 2021 рік.

Технологія AI

Аристотель якось сказав: «Людина за своєю природою є суспільною твариною». Спілкування є одним із пріоритетів людини, і не дивно, що месенджери входять до 3-х найбільш використовуваних додатків на смартфонах. Хоча деякі месенджери значною мірою залежать від індивідуальних уподобань користувача, тенденція очевидна. Основна мета розробки мобільних додатків – покращити спілкування.

Фокус зміщено на оптимізацію елементів розмови, які використовуються в спілкуванні з чат-ботами . Чат-боти є однією з найперспективніших технологій, які мають власні вимоги до UX (в першу чергу, як комунікації). Очікується, що технологія штучного інтелекту продовжить поширюватися в 2021 році. Серед її головних цілей — досягнення вищого рівня безпеки, розваг і інтерфейсу в режимі реального часу.

Технології AR і VR

обкладинка альбому мотон

 

Доповнена реальність і віртуальна реальність є досить новими технологіями і мають продовжити своє зростання у 2021 році. Немає точних правил, політик чи посібників щодо того, як запровадити ці технології. AR і VR мають широкий спектр корисних функцій і можливостей, особливо для різних програм. Зображення вище є чудовим прикладом аукціонного дизайну для мобільних пристроїв. І хоча така плавна анімація чудово виглядає на 2D-екранах, такий же ефект викличе заколисування у віртуальній реальності.

Новим викликом для UX є створення VR-анімації, яка буде сприйнята вестибулярним апаратом людини. Крім того, користувацький досвід у VR повинен точно імітувати фізику та рух реального світу, щоб зробити віртуальний простір зручним і прийнятним для нашого мозку. Очікується, що разом із покупками у віртуальній реальності у 2021 році з’являться нові функції VR, як-от навчання VR . реклама та інші.

Персоналізація

Сьогодні це все про персоналізацію. Послуги та продукти, що відповідають вашим потребам, цінуються як ніколи. Тож як надати особистий досвід користувача?

Правило №1: не перевантажуйте користувачів безліччю питань, щоб налаштувати додаток. Просто покажіть користувачам вкладку з пустими полями, дайте кілька підказок і поясніть мету відповідей на особисті запитання. Але нехай користувач сам вирішує, де і коли заповнювати всі ці поля.

Правило №2: Використовуйте дані, як ніндзя. Netflix витратив багато зусиль на створення персоналізованого пошуку фільмів, який легко адаптується до смаків користувачів без їхнього внеску. Ви можете зробити щось подібне, просто використовуючи дані про активність та географічне націлювання. Тільки не забудьте продати цю функцію як унікальну цінну пропозицію, як це зробила Apple із Genius Search.

Правило №3: Дайте рекомендації з двійкової системи, підкажіть більше двох варіантів. Надаючи користувачам більше свободи, ви можете дізнатися щось несподіване про те, як вони насправді використовують ваш продукт. Якщо у вас є прості радіальні запитання, залиште необов’язкове поле для власних відповідей.

Темний дизайн

темний режим

Очікується, що UX-дизайн буде мінімалістичним у 2021 році. Цей рік принесе тенденцію темних тем в інтерфейсах веб-сайтів. Раніше деякі програми та веб-сайти пропонували додаткові теми з різними кольорами. Сьогодні темний колір має стати основним. Він уже запущений в Apple і Mercedes-Benz. Хоча кожна галузь бізнесу вимагає певних кольорів і тем, а темний режим не підійде жодній галузі. Темний дизайн виглядає більш стильно, міцно і сучасно. Його можна застосувати до таких галузей, як нерухомість, SaaS , електронна комерція тощо. Серед переваг темного режиму також:

 • особливість дистресу;
 • легше приховати недосконалі пікселі;
 • економте пристрій-батарею, оскільки інтерфейс видно при низькій яскравості екрану;
 • легше виділити важливу інформацію або елементи.

Більше 3D елементів

3D

У 2021 році UX-дизайн міститиме ще більше 3D-елементів, ніж попередні роки. 3D дизайн вважається одним з найпривабливіших трендів. Очікується, що вона продовжить розширювати свої кордони. Ця тенденція дизайну допомагає представити послугу або продукт незвичайним способом, який залучить більше користувачів і потенційних клієнтів. 3D-елементи також змушують користувачів довше залишатися на веб-сайті.

Індивідуальне навчання

Через пандемію навчання перейшло в онлайн. Існують сотні різних програм, які допомагають керувати дистанційною освітою як для студентів, так і для репетиторів. UX-дизайн цих навчальних програм дещо зміниться. Дизайнери впровадять такі корисні функції, як психологічні тести, технологію підбору партнерів, індивідуальні розклади та зворотний зв’язок, які впливають на досвід кожного користувача. Такий підхід до проектування повинен забезпечувати індивідуальний досвід, коли кожен учень може відчувати свою цінність і відстежувати індивідуальний прогрес.

Менше графічних

Сьогодні більшість веб-сайтів, як правило, використовують величезну кількість графіки. Тенденція UX 2021 року передбачає використання меншої кількості графіки та більше тексту. Ця тенденція може бути досить складною для дизайнерів. Використання тексту та типографіки робить веб-сайт більш креативним і залучає більше користувачів у 2021 році.

Аутентифікація ідентифікатора

Аутентифікація ідентифікатора за відбитком пальця або обличчям не є новою тенденцією, але залишається популярною. Мобільні програми постійно знаходяться під загрозою хакерських атак. Ось чому ця тенденція є критичною для дизайну UI\UX, оскільки рівень безпеки є важливою складовою будь-якого мобільного та веб-додатка. Face ID вважається пріоритетним типом аутентифікації. Розробники додатків прогнозують появу біометричних замків і різноманітних інструментів шифрування даних у найближчому майбутньому на ринку UX. Щоб отримати надійну репутацію, власники додатків повинні приділяти велику увагу конфіденційності.

UI/UX challenges
Ми також рекомендуємо переглянути наш допис у блозі про основні проблеми UI/UX та їх вирішення .

Швидкість навантаження

Завдяки технології 5G веб- та мобільні додатки вимагають дизайну UX, який завантажує сторінки якомога швидше. Чим менше часу користувач чекає відповіді, тим більше ймовірність залишитися на веб-сайті. Цієї мети можна досягти за рахунок зменшення кількості безцінних елементів, які надсилаються кінцевим користувачам. Деякі інструменти допомагають виявити такі елементи та закріпити роботу веб-сайту чи програми. 

FAQ

Тенденції дизайну UX дещо змінилися порівняно з попереднім роком. Серед останніх тенденцій UX слід виділити технології AI, AR і VR, швидке завантаження, більше 3D-елементів. Усі вони не є новими, але очікується, що вони розширять свої можливості у 2021 році.
Кваліфікований і сучасний UX залучає більше користувачів або потенційних клієнтів. Відмінний UX також змушує користувачів залишатися на веб-сайті чи мобільному додатку довше, а отже, підвищує ймовірність взаємодії або оформлення замовлення.
Концепція UX залежить від галузі та специфікацій аудиторії. Кольори, теми, технологічні елементи повинні відповідати очікуванням користувачів. Також важливо забезпечити швидке завантаження сторінок і вмісту, які відповідають напряму програми або веб-сайту. Зв’яжіться з нами, щоб отримати професійну консультацію з нашими дизайнерами, які мають великий досвід створення унікальних UX-дизайнів.

Закінчити

Перші сенсорні екрани були винайдені задовго до iPhone. Мультитач існує з 90-х років. Що зробило iPhone таким унікальним і революційним, так це користувацький досвід, який стоїть за сенсорним екраном. Це була низька затримка і давала відчуття реального руху, яке дійсно продає ілюзію прямого маніпуляції. Майже через десять років після першої презентації iPhone мета UX залишається незмінною – зберегти ілюзію.

Мобільний додаток залучає більше користувачів, коли забезпечує чудовий UX. Вибір UX-дизайну залежить від специфікацій програми, таких як бізнес-індустрія, особливості аудиторії, основні цілі, яких слід досягти за допомогою цього додатка, тощо. Якщо ви хочете слідувати останнім тенденціям UX і створити сучасний та унікальний дизайн для свого рішення, зв’яжіться з нашими дизайнерами для обговорення вашого проекту. 

lamp

UX trends 2021

Потрібно створити UX-дизайн для свого рішення з урахуванням останніх тенденцій UX?

Creator

Evgen is a key person that makes your project scalable and easy to maintain. Thanks to his advanced and deep knowledge of innovative technologies our team can produce project with high level of complexity and loading. And apart from being a great expert he's also a reliable team player ready to back you up.
Leave a comment

Comments (2)

Shweta
Apr 05, 2018 at 2:53 PM

In any case, as per Fortune, over 75% of clients open an application once and never return. Today, portable clients expect a great deal from the application – quick stacking time, convenience and enjoyment amid the association. Adjusting to the setting of utilization, while keeping the connection levels as low as could be allowed (constrain the quantity of activities required to finish an errand) is rapidly turning into a standard for some applications.

reply
iprism
Sep 15, 2017 at 3:09 PM

Thanks for sharing such a grate, very informative and useful article for mobile apps UX designing & development trends.
Keep it up.

reply

How can we help you?

 • Indicating scope, timeframes, or business challenges would allow us to provide a better response
 • Our expert team will get back to you within 24h for free consultation
 • All information provided is kept confidential and under NDA

Looking forward to your message!

spinner